Pierwszy bal (kobaltowa, podszkliwna) - dekoracja kwiatowa

Figurka Pierwszy bal jest doskonałym przykładem zmiany w świadomości odbiorcy postrzegającego  porcelanowe figurki  jako ozdobnych bibelotów do rangi małych dzieł sztuki doskonale wpisujących się w  nowoczesne wnętrza.

Idealny prezent dla kolekcjonerów jak również doskonały upominek biznesowy.

2 099,00 zł
Projektant: Eryka Trzewik-drost
Wzór z roku: 1962
Numer katalogowy: 82
Szerokość (mm): 135
Wysokość (mm): 220
Długość (mm): 115
Pakowanie:
Dedykacja:
Obecnie brak na stanie
Ilość

Fabryka Porcelany AS Ćmielów zajmuje się w większości naszkliwnym malowaniem porcelanowych wyrobów tzn. że dekoracja jest nanoszona po poszkliwieniu i ponownym wypaleniu wyrobu. Pierwszy bal to, po Kobaltowej Amforce, pierwsza porcelanowa figurka zdobiona tą techniką.

Unikatową dekorację na porcelanowej figurce wykonała artystka Monika Szczygieł. 

MALARSTWO PODSZKLIWNE

Technika zdobienia porcelany wynaleziona ok. XII wieku.

Porcelanowe naczynie po pierwszym wypale pokrywane jest wzorami za pomocą specjalnych pędzli z naturalnego włosia. Wzory są malowane farbą na bazie tlenku kobaltu, który po wypaleniu w wysokiej temperaturze daje piękne odcienie błękitu i granatu. Następnie kobaltowy wzór pokrywany jest warstwą bezbarwnego szkliwa, które chroni dekorację, nadaje połysk i sprawia, że zdobienie jest odporne na zabrudzenia.

Ponieważ kobaltowy wzór znajduje się szkliwem a nie na jego powierzchni, nigdy się nie zmyje i zachowa oryginalne kolory, tak długo, jak przetrwa wyrób.

O PROJEKCIE

Figurka Pierwszy bal to projekt stworzony przez Erykę Trzewik-Drost.

Przepiękna figurka w stroju balowym z uniesioną lewą ręką zaprasza do tańca. Kobieta prawą dłonią unosi lekko brzeg sukni. Figurka jest dość dużą formą lecz dzięki odpowiednio zachowanym proporcjom - smukłej talii, długiej szyi, delikatnej linii rąk oraz ażurom jakie tworzą prawa ręka oraz włosy spięte w „koński ogon” - wydaje się niesamowicie zgrabna.

Na figurce można zamieścić dedykację (pod spodem figurki, obok znaków firmowych i numeru wyrobu).

Figurka często wybierana i kupowana dla prezent dla miłośników porcelany. 

Będzie idealnym prezentem dla początkujących kolekcjonerów.

RĘCZNA PRODUKCJA I ZNAKOWANIE

Porcelanowa figurka została ręcznie wykonana z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie zdobiona farbami ceramicznymi przez malarki.

Wyrób posiada specjalne zabezpieczenie w postaci znaków podszkliwnych oraz naszkliwnych. Wytwarzane w naszej fabryce wyroby posiadają m.in. zamieszczone pod spodem logo fabryczne. 
Więcej informacji o ręcznej produkcji i znakowaniu w zakładce: Ręczna produkcja.

CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI

Do figurki dołączany jest CERTYFIKAT AUTENTYCZNOŚCI, który zawiera informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, a także informacje o wyrobie (nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania). W przypadku figurek dodatkowo do certyfikatu wpisywany jest unikatowy numer wyrobu (nadawany wg fabrycznego systemy znakowania).

PAKOWANIE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

82

Opis

Projektant
Eryka Trzewik-drost
Wzór z roku
1962
Numer katalogowy
82
Szerokość (mm)
135
Wysokość (mm)
220
Długość (mm)
115
Nowy

Eryka Trzewik-Drost 

ur. 19 listopada 1931 w Pokoju)

Artystka plastyk, projektantka wzorów przemysłowych.

W 1951 rozpoczęła studia na Wydziale Ceramiki Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu pod kierunkiem Stanisława Dawskiego. Po obronie dyplomu w 1957 rozpoczęła pracę w Zakładach Porcelitu Bogucice, gdzie przez siedem lat była projektantem ceramiki użytkowej. Do klasyki polskiej porcelany przeszły zaprojektowane przez nią serwisy obiadowe.

W 1966 rozpoczęła pracę w Ośrodku Wzornictwa Huty Szkła Gospodarczego „Ząbkowice” w Ząbkowicach Będzińskich, w której tworzyła ornamentowane szkło użytkowe. Wiele projektów tworzyła wspólnie z mężem Janem Sylwestrem Drostem, specjalizowała się w zestawach tworzonych ze szkła prasowanego.

DEDYKACJA

Jeżeli pragną Państwo aby produkt był bardziej wyjątkowy możemy na niej zamieścić ręczną dedykację. Czas potrzebny na jej wykonanie i utrwalenie to 3-4 dni robocze.

Treść dedykacji należy podać w wiadomości do zamówienia wraz z informacją o miejscu jej zamieszczenia.

Napisy wykonywane są pismem odręcznym. Jeżeli mają Państwo sugestie, że napis miałby być wykonany czcionką bardziej prostą, czy też tylko wersalkami, również prosimy o taką informację. Przykładowe dedykacje poniżej.

W przypadku realizacji prezentów biznesowych dedykacja może zostać wykonana w postaci powtarzalnej kalkomanii tylko z napisem lub z logo.

  



DODATKOWE

Wszystkie produkty owijane są w papier firmowy i pakowane w dedykowane, eleganckie pudełko prezentowe i są gotowe do wręczenia jako wyjątkowy upominek idealny na każdą okazję.

W przypadku wysyłki produktu za pośrednictwem kuriera zapakowany produkt jest dodatkowo umieszczany w opakowaniu transportowym.

Jeżeli w danym momencie poszukiwana dekoracja jest niedostępna, prosimy o kontakt mailowy pod adresem zamowienia@cmielow.com.pl

Sprawdź naszą ofertę! 

Znajdziesz niepowtarzalne pomysły na prezent dla bliskich i przyjaciół, upominek biznesowy, pamiątkę dla gości z zagranicy, prezent ślubny, walentynkowy, gwiazdkowy lub po prostu nadasz swojemu wnętrzu nowego charakteru.

 

Przy zamówieniu powyżej 250 zł bilet do jednej z atrakcji Żywego Muzeum Porcelany w Ćmielowie gratis.
Przy zamówieniu powyżej 600 zł bilet i przesyłka GRATIS.

PRODUKTY POWIĄZANE