Znakowanie i certyfikat

Znakowanie

Wyprodukowane w Fabryce Porcelany AS Ćmielów wyroby są bardzo dobrze chronione przed fałszerstwem. Stosowany znak logo oraz dodatkowe zabezpieczenia pozwalają na ich łatwą identyfikację. Specjalne przygotowanie masy porcelanowej w bełtaczu – dodawanie 16 składników chemicznych w ściśle określonych, chronionych tajemnicą proporcjach, pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego koloru porcelany.

Wszystkie wyroby wyprodukowane po roku 1996 mają nowy znak logo Fabryki Porcelany AS Ćmielów zastrzeżony w Urzędzie Patentowym Rzeczpospolitej Polskiej w roku 1995 pod numerem 153538. Znak LOGO: czworobok w kolorze czerwonym z wpisanymi dużymi, klasycznymi literami AS w kolorze białym oraz napisem Ćmielów w kolorze czarnym.

Najważniejszym zabezpieczeniem stosowanym na większości figurek jest różowa, czworokątna pieczęć wykonana z masy barwionej. Jest ona oddzielnie odlewana z formy gipsowej i przyklejana na surowym, mokrym wyrobie. Masa na pieczęć przygotowywana jest w specjalnym pomieszczeniu, gdzie barwiona jest w ściśle aptecznych proporcjach czterema wysokotemperaturowymi barwnikami. Cały proces objęty jest tajemnicą zakładu.

Kolejnym zabezpieczeniem są podszkliwne znaki AS oraz numer pracownika wykonującego figurkę, znakowanie to odbywa się na mokrym wyrobie.

Każda figurka posiada również swój indywidualny, niepowtarzalny numer nadawany według systemu znakowania. Numer składa się z trzech różnych cyfr/liczb gdzie kolejne oznaczają: numer katalogowy, kolejny numer wyrobu wyprodukowanego w danym roku, rok wykonania. Oznaczenie to jest zawsze wpisywane na certyfikacie autentyczności, który posiada każda figurka.

Jakiekolwiek zdobienie wyrobów Fabryki Porcelany AS Ćmielów bez wymaganej licencji zabronione.

 

Certyfikat

Do każdego wyrobu jest dołączany certyfikat ze wszystkimi informacjami o produkcie: pełna nazwa, autor projektu, rok zaprojektowania, w przypadku figurek także indywidualny  numer wyrobu. Certyfikat może być w standardowej formie - z logiem AS Ćmielów, z informacjami o wyrobie i fabryce.

Na specjalne zamówienie wykonamy certyfikat personalizowany np. zamieszczonym logotypem Zamawiającego lub inną grafiką (przykładowa realizacja certyfikatu zamieszczona poniżej).
Certyfikat taki może być również w języku obcym lub dwujęzyczny np. polsko-angielski.

Certyfikat może zostać w dowolny sposób zmodyfikowany - kolor układ.

 

 

Koszty przygotowanie spersonalizowanego certyfikatu ustalane są indywidualnie dla każdego zamówenia.

 

Propozycje upominków znajdą Państwo tutaj  



zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.