Fabryka Porcelany

Fabryka Porcelany AS Ćmielów to manufaktura, kultywująca przedwojenne tradycje wytwórni Świt w Ćmielowie. Początki produkcji porcelany w Ćmielowie sięgają roku 1804. Obecna nazwa, przyjęta po prywatyzacji w 1996r., wywodzi się od pierwszych liter imienia i nazwiska nowego właściciela – Adama Spały.

Kontynuując wieloletnie tradycje, zajmujemy się głównie produkcją miniaturowych rzeźb porcelanowych, zaprojektowanych w latach 50-tych i 60-tych XXw. przez artystów z Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Nasza kolekcja systematycznie powiększa się również o własne wzornictwo. Produkowane przez nas figurki stanowią idealne połączenie historii, unikatowego stylu oraz doskonałej jakości.

Fabryka produkuje wyroby porcelanowe ze starych oryginalnych modeli, używając form matek, które przetrwały wraz z chlubną tradycją porcelany ćmielowskiej.

Zarówno stare jak i nowe wzory – szczególnie nowa kolekcja prof. Tomaszewskiego – cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów i znawców porcelany na całym świecie. Nasze wyroby eksportujemy do kilkunastu krajów, w tym m.in.: Anglii, Japonii i Rosji.

W swojej ofercie posiadamy ponad 300 wzorów różnych figurek, kilka serwisów do kawy i herbaty oraz unikatowe kubki i filiżanki.

Wszystkie nasze wyroby są ręcznie produkowane z najwyższej jakości porcelany, a następnie ręcznie dekorowane. Figurki posiadają szereg zabezpieczeń, chroniących je przed fałszerstwem, a najważniejszym z nich jest różowa, czworokątna pieczęć wykonana ze specjalnie przygotowanej masy porcelanowej. Na dowód oryginalności każda figurka posiada certyfikat autentyczności, zawierający  jej niepowtarzalny numer, datę powstania wzoru oraz nazwisko autora.

Naszą najnowszą propozycją jest porcelanowa biżuteria, którą promujemy nowym logo – Ćmielów Exclusive.

Od maja 2005 roku na terenie Fabryki działa Żywe Muzeum Porcelany, w którym   można zapoznać się z całym procesem produkcji porcelany, obejrzeć film „Nasz Ćmielów" w 22 metrowym piecu, w którym dawniej wypalano porcelanę, obejrzeć całą współczesną kolekcję figurek, wybić pamiątkową monetę oraz zobaczyć wiele innych atrakcji. W dniu 14.12.2007 roku nasze muzeum zostało wyróżnione certyfikatem  Konsumenckiego Konkursu Jakości Usług "Najlepsze w Polsce”.

W 2007 roku firma wprowadziła nową markę „Świt Ćmielów" promującą wyroby związane z branżą turystyczno-pamiątkarską. Na stronie www.swit.cmielow.com.pl znajdą Państwo pełną ofertę kufli, kubków i paterek na których wykonujemy projekty graficzne naszych Klientów.

W maju 2010 roku uruchomione zostały Warsztaty Ceramiczne, w ramach których uczestnicy mogą samodzielnie wykonać porcelanowy wyrób. Dla zwiedzających zostały przygotowane trzy programy warsztatów podczas których mogą wykonać róże z masy porcelanowej, odlać w gipsowych formach kotka lub pomalować specjalnymi farbami przygotowana figurkę kotka piłkarskiego.

W nowo otwartej Kawiarni "Leżąca Kotka" można skosztować najdroższej kawy świata Kopi Luwak podawanej oczywiście w filiżankach wykonanych ręcznie w Fabryce Porcelany AS Ćmielów.

Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem  piękna zaklętego w porcelanie zapraszamy do obejrzenia katalogu naszych wyrobów oraz odwiedzenia Żywego Muzeum Porcelany i udziału w Warsztatach Ceramicznych.

 zrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.