Porcelanowe Mistrzostwa Europy w Szachach!

piątek 09 marzec 2018

Porcelanowe Mistrzostwa Europy w Szachach!


Fabryka Porcelany AS Ćmielów nie boi się realizacji nietypowych wyzwań. Tym razem podjęła się wykonania porcelanowych medali na Mistrzostwa Europy w Szachach, które odbędą się w Krakowie w dniach 26 czerwca – 9 lipca 2018 roku.

Wykonanie tego projektu, rozpoczęto od opracowania modelu, który stworzył Jerzy Dobrzański. Awers medalu został wykonany w dwóch poziomach, natomiast rewers jest płaską płaszczyzną. Gipsowy model posłużył do przygotowania form, z których odlewano porcelanowe krążki.  Wykonanie takich medali jest dość trudne, ponieważ masa porcelanowa podczas wypału w wysokich temperaturach (do 1410 ˚C) pęka lub deformuje się. I tak było również w przypadku porcelanowych medali.

Z okazji szachowych mistrzostw Europy zostały opracowane specjalne grafiki. Przód medalu malowany jest ręcznie odpowiedna: 24 karatowym złotem, płynną platyną lub brązem. Natomiast na odwrocie znajduje się grafika z logo turnieju wpisanym w koło.

Każdy z medali oprawiony jest w specjalne obręcze odlane z brązu. Realizacji podjęła się firma jubilerska, która dopasowała je do kształtu porcelanowych płytek. Obręcze są pozłacane, posrebrzane lub brązowe. Posiadają też specjalną zawieszkę na wstążkę.

Każdy medal, posiada również dedykowany certyfikat autentyczności, w którym znajdują się informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, o autorze i roku zaprojektowania. Do wszystkich krążków przygotowane są również dedykowane opakowania.

Teraz medale czekają tylko na rozstrzygnięcie turnieju aby zawisnąć na piersiach mistrzów szachowych latem 2018 roku w Krakowie.

 

Pliki do pobrania

Zobacz także:

poniedziałek 07 maj 2018

Aleja Małp w Ćmielowie

Na dziedzińcu Fabryki Porcelany AS Ćmielów pojawiły się rzeźby z brązu. Umieszczone na betonowych postumentach głowy małp, opatrzone flagami konkretnych Państw europejskich nawiązują do kolekcji malowideł na porcelanie zatytułowanej... więcej

piątek 27 kwiecień 2018

Opóźnienia w realizacji zamówień on-line....

Drodzy miłośnicy porcelany,   W dniach 28 kwietnia - 4 maja 2018 roku sklep internetowy będzie miał przerwę.   Otrzymane zamówienie zostanie opracowane i przygotowane do wysyłki po dniu 6 maja 2018 roku. Wysyłka... więcej

wtorek 16 styczeń 2018

Wystawa Porcelánové sochy (AS Ćmielów / Lubomir...

Wystawa: Porcelánové sochy. AS Ćmielów / Lubomir Tomaszewski Miejsce wystawy: Instytut Polski w Bratysławie Kurator wystawy: Katarzyna Rij Czas trwania: 23 stycznia – 9 marca 2018 roku   Celem... więcejzrozumiałem X
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie.